Titulinis
weather
2019-11-18

Europos medicinos studentai 2020 m. regiono susitikimui pasirinko Vilnių

2019.05.09

2020-ųjų metų balandžio gale Vilnius taps medicinos studentų traukos centru - čia vyks Europos regiono medicinos studentų susitikimas (EuRegMe). Renginį organizuos Lietuvos medicinos studentų asociacija (LiMSA). Tai bus pirmasis tokio masto renginys Baltijos šalyse, suteiksiantis įvairiapuses tobulėjimo galimybes medicinos studentams.

 

EuRegMe - kasmetinis tarptautinės medicinos studentų asociacijų IFMSA (International Federation of Medical Students’ Associations) renginys, pritraukiantis apie 300 užsienio studentų iš daugiau nei 40 Europos valstybių. Pasauliniu mastu IFMSA vienija daugiau nei 1,3 milijono medicinos mokslų studentų, priklausančių 133 asociacijoms. Konkurse dėl renginio organizavimo Lietuva varžėsi su Serbijos medicinos studentų asociacija.

 

„IFMSA bendradarbiauja su Pasaulio Sveikatos Organizacija, Jungtinėmis Tautomis, Pasaulio Medicinos Asociacija ir daugeliu kitų sveikatos apsaugos ir medicinos edukacijos srityje dirbančių organizacijų. Tai suteikia teisę medicinos studentams lygiavertiškai dalyvauti šių organizacijų veikloje teikiant pozicijas ir tampant tiesioginiais IFMSA atstovais jose“, - sako LiMSA Nacionalinė medicinos mokslų komiteto koordinatorė Aurelija Martinonytė.

 

Paraišką dėl renginio organizavimo studentams padėjo pateikti miesto turizmo ir plėtros agentūra „Go Vilnius“.

 

„Šis renginys svarbus ir medicinos studentų bendruomenei, ir Vilniui. Miestai aktyviai varžosi dėl tarptautinių renginių organizavimo, nes tai puiki proga prisistatyti tarptautinei auditorijai, be to, tokiuose renginiuose dalinamasi pasauline praktika, mezgami svarbūs ryšiai, skatinami nauji projektai”, - sako „Go Vilnius” direktorė Inga Romanovskienė. Pasak jos, tarptautinės konferencijos bei kiti renginiai medicinos temomis yra ypač populiarūs – šios srities renginių daugiausia surengiama tiek Vilniuje, tiek visoje Europoje.

 

Vilniuje vyksiančiam EuRegMe’20 pasirinktos temos - darbo jėga pasaulio sveikatos priežiūros sektoriuje ir socialinė atskaitomybė. LiMSA atstovų teigimu, tokios temos buvo pasirinktos atsižvelgiant į jų aktualumą ne tik visai Europai, bet ir Lietuvai.

 

EuRegMe’20 metu šios temos bus nagrinėjamos medicinos mokslų, žmogaus teisių, visuomenės sveikatos bei seksualinės ir reprodukcinės sveikatos teisių aspektais. Medicinos studentai dalinsis patirtimi gerinant sveikatos apsaugos lygį savo šalyse, ugdys profesines ir žmogiškąsias kompetencijas. Taip pat bus diskutuojami ir priimami svarbiausi regiono lygmens sprendimai, tokie kaip naujosios regiono prioritetinės veiklos kryptys.

 

EuRegMe 2020

 
Atgal

Vietų paieškaUžklausa/lt/konferenciju-planavimas/uzklausos-forma.html
Kontaktai/lt/about-us_43/kontaktai.html