Titulinis
weather
2020-04-03

Paaiškėjo, kaip atrodys nacionalinė koncertų salė ant Tauro kalno

2019.09.20

2023 m. vietoje buvusių Profsąjungos rūmų ant Tauro kalno duris atvers nauja ir moderni Nacionalinė koncertų salė atitiksianti pasaulinius koncertų salių standartus.

 

Architektūrinės idėjos konkurso nugalėtoja tapo „Arquivio architects“, kurių pasiūlyta salės koncepcija natūraliai įsilieja į aplink esančią unikalią aplinką. Architektai siūlo ant Tauro kalno statyti keletą atskirų statinio dalių, kurias apjungtų atviras cokolinis aukštas, sukurtas „žaliasis koridorius“. Į projektą jautriai įsilieja ir Liuteronų sodo teritorija, parkas ant Tauro kalno.

 

Planuojama, kad pastate bus 2 koncertinės erdvės:  iki 1700 vietų didžioji salė ir mažoji 500 vietų. Didžioji salė bus su vietomis orkestrui, chorui ir vargonams, čia vyks klasikinės muzikos ir džiazo koncertai, taip pat dramos teatro spektakliai. 500 vietų mažoji koncertų salė, tarnaus kaip orkestro repeticijų erdvė, joje taip pat vyks įvairiausi koncertai, spektakliai, kiti renginiai. Papildomai pastate bus erdvė, skirta edukacijai – kintamoms ekspozicijoms, susitikimams, kūrybinėms dirbtuvėms, kitoms informacinėms pažintinėms veikloms, susijusioms su Tautos namų idėja, Lietuvos atgimimo istorija.

 

Tarptautinis konkursas sulaukė didžiulio susidomėjimo – dalyvavo 248 architektų kompanijos iš JAV, Japonijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Naujosios Zelandijos, Suomijos, Kinijos, Brazilijos ir kt. šalių. Konkursui darbus pateikė net 21 Lietuvos architektų komanda.

 

 Planuojama, kad kelerius metus truksiančios Nacionalinės koncertų salės statybos prasidės 2021 m. 

 
Atgal

Vietų paieškaUžklausa/lt/konferenciju-planavimas/uzklausos-forma.html
Kontaktai/lt/about-us_43/kontaktai.html